Znaczenie Snu sennik.pl

Sny o spadaniu lub upadku

Znaczenie i interpretacja snu / sennik

Autor: Linda Male Megallon
Grunt lub podłoga zapada się w twoich snach. Zaczynasz opadać i nie ma się czego uchwycić. Spadasz, spadasz, spadasz. Zwłaszcza z dużej wysokości odczucie może być przerażające. Albo może być całkiem ekscytujące. Nawet krótki upadek może być takim zaskoczeniem, że gwałtownie się obudzisz…

Podejrzewam, że utrata równowagi stała się dla nas jako gatunku krytycznym problemem, odkąd staliśmy sie istotami dwunożnymi, czyli zamiast na czterech kończynach, zaczęliśmy chodzić na dwóch. Niektórzy twierdzą, że strach przed upadkiem jest pozostałością tamtych czasów, kiedy pozostawanie wysoko na drzewach było konieczne dla naszego przeżycia. Jednak wydaje się, że posiadamy dobrze rozwinietą świadomość brzegu naszego łóżka, żebyśmy z niego nie wypadali. Ale takie zachowanie musiało zostać wyuczone, skoro niemowlęta i dzieci śpią w łóżeczkach z barierkami, aby się nie przetoczyły i nie spadły na podłogę. W najlepszym razie strach przed upadkiem służy jako bardzo użyteczny system ostrzegający nas przed brakiem równowagi w życiu na jawie. Ale jeśli przeniesiemy ten lęk do snu, może on być szkodliwy dla naszego pragnienia latania.

Oczywiście sny o spadaniu mogą być skutkiem interpretacyjnego młynu, aby znaleźć symboliczne znaczenie. Ale niektóre sny o spadaniu czy upadku nie mają przyczepionych obrazów! Myslę, że jest to przypadek, gdzie byłoby z korzyścią zacząć, nie odgrywać tego w wyobraźni, ale wybadać uczucia. Po wykonaniu sprawdzianu prawdziwości na snach o spadaniu wywnioskowałam, że naprawdę nie mogę nie docenić „znaczenia” poszczególnego snu o spadaniu, dopóki najpierw nie prześledzę, co pobudziło takie odczucie.

Sny o spadaniu mogą być skutkiem ponownego odegrania tamtego żywego odczucia, które miało miejsce w ciągu dnia. Z powodu ostrych odczuć ich intensywność może się nie rozproszyć aż do czasu pójścia spać. Może to być odczucie występujące we śnie. Albo może być ono wyprzedzającym, czyli prekognicyjnym w stosunku do możliwego wydarzenia.

PONOWNE ODEGRANIE FAKTYCZNEGO UPADKU

Jazda na rowerze, wspinaczka górska, sporty hipiczne i powietrzne mają całkiem intensywne przyczepione do nich uczucia. Twoje odczucie spadania może nastąpić, jeśli w czasie dnia dasz koziołka z roweru górskiego, kiedy poślizgniesz się na jakimś sypkim żwirze. To doświadczenie jest zapisane w twoim ciele, tak jak ten żwirek odciśnie się na twoich kolanach.

W niektórych przypadkach pamięć faktycznego upadku może być tak żywa, że kiedy to doświadczenie jest znowu przywołane, nawet te odczucia będą ci towarzyszyć. Kiedy byłeś młodszy, spadłeś ze schodów. Dziś, kiedy zachwiejesz się na szczycie schodów, twój system ostrzegawczy włącza się z zemsty i nie wyłączy się przed pójściem spać.

Czasami łatwo o połączenie snu z upadkiem, czy odczuwanej pamięci tego upadku, ponieważ doświadczenia z poprzedniego dnia są tak żywe. Ale nie zapominaj o odczuciach znajomego zapadania się kontrolowanych upadków. Czy jechałeś wczoraj schodami ruchomymi albo windą? Upadek, czy pamięć o nim, nie musi wywrzeć dużego wrażenia na świadomy umysł. Może być peryferyjnym wydarzeniem, które zostało wytłumione, czy podprogowym wydarzeniem, które nie jest w pełni rozpoznane. Jeśli twoja uwaga jest skierowana gdzie indziej, kiedy po drobnym potknięciu się szybko odzyskasz równowagę, namacalne odczucie upadku i twoja emocjonalna reakcja na niego mogą nie pozwolić na ich pełne wyrażenie. Aż do pojścia spać.

PONOWNE ODEGRANIE ODCZUCIA BĘDĄCEGO WYNIKIEM UTRATY KONTROLI

Jeśli masz osobowość współczującą, doświadczasz jakichkolwiek uczuć, jakbyś był na miejscu kogoś innego. Czy oglądasz film w telewizji, czytasz książkę, stwarzasz w umyśle wyimaginowane tragedie, albo kiedy słuchasz wykładu na hiobowy temat, możesz wyczarować uczucia, które tej historii będą towarzyszyły.

Ale najczęstszymi uczuciami upadku sa twoje własne uczucia. Nastolatka miała nawracające sny, że jej samochód nie ma hamulców. Dojeżdżała do klifu i zaczynała spadać. Skojarzyła ten sen z jej nowym uzależnieniem od narkotyków. Była to emocjonalna reakcja na prawdziwe doświadczenie, ale takie, które miało związane z tym odczucia. Tam, gdzie wchodzi w grę biochemia, utrata równowagi może być łączona z uczuciami zawrotu głowy.

Pewna kobieta miała sny o upadkach po tym, jak jej mąż otrzymał awans. On piął sie w górę, ale ona w związku z tą sytuacją nie czuła sie bezpiecznie. Całkiem dosłownie „poczuła” brak znajomego odczucia więzi, nie jako pojęcia, ale jako poczucia pozbawienia motywowania jej i prowadzenia przez męża. Pewna nastolatka wychowana w wierze katolickiej miała serię snów o upadku po tym, jak zaczęła sypiać ze swoim chłopakiem. Gryzło ją sumienie i czuła się nieswojo. Robiła swoje bez znanego „moralnego wsparcia”. Kiedy jest się ogołoconym z obrony czy bezpiecznych ram, naprawdę można sie „poczuć”, jakby się nie miało czego przytrzymać.

Często taka utrata własnej kontroli jest połączona z odczuciem zapadania się. Dla dziecka, którego rodzice byli w boleści separacji, odczucie zapadania się pojawiło się z odczuciem odrzucenia. Inny chłopak śnił o upadku ze szkolnych schodów w noc po tym, jak przedstawił rodzicom kiepskie wyniki. Jego uczucie zapadania się było poczuciem winy z powodu przeszłych niezaliczeń plus towarzysząca temu utrata rodzicielskiej miłości i aprobaty. Uczucia zapadania się mogą być również kojarzone z utratą pewności siebie, utratą statusu czy sławy, towarzyskimi nieszczęściami, niepowodzeniem w osiągnięciu celów, stratą finansową albo utratą własności i utratą zarówno wiary czy zbytniej napuszoności.

Pewna kobieta śniła, że wchodzi do gabinetu psychoterapety. Kiedy tylko weszła do środka, otworzyła się klapa i nagle spadła na dół do kanalizacji Paryża. Po obudzeniu opisała klapę jako rodzaj zasadzki starannie zaplanowanej przez inną osobę, przez co ofiara została umieszczona w zupełnie innym miejscu. Te idee opisywały jej uczucia na temat jej analityka i rodzaju pracy, który jej zadawał. Ona chciała mieć towarzysza i przewodnika do podziemnego świata snów, a nie osobę, która czyniła na nią zasadzki i bez jej zgody zabierała ją do strasznych miejsc bez zapewniania jej bezpieczeństwa.

TOWARZYSZĄCE ODCZUCIA

Choroba, trunki, przepisane lekarstwa albo zmiany w diecie mogą wzbudzić wewnętrzne odczucia spadania, kiedy drzemiesz. Możesz zareagować na spadek ciśnienia krwi, ruch płynu w uchu środkowym albo delikatną świadomość oddychania. Relaksacja następująca po szybkim uwolnieniu napięcia mięśniowego, wylanie uprzednio tłumionych emocji lub orgazmu, zwłaszcza przed snem, może sprowokować sny o upadku.

Podprogowe poczucie zewnętrznego fizycznego ruchu lub brak grawitacji może być również rezultatem snu o upadkach. Mój mąż miał sen o upadku i obudził się, aby zobaczyć, że jego stopy zwisają spoza materaca. A ja miałam sen o upadku podczas trzęsienia ziemi.

Kiedy śniący był chłopcem, śnił, że spał w łóżeczku, kiedy miał sen o upadku, który skończył się, jak spadł na ziemię. Obudził się, aby stwierdzić, że to prawda. Zareagował z takim wigorem na senny upadek, że uderzył w dół górnego łóżeczka brata.

Odczucia spadania mogą nastąpić, gdy gwałtownie zmieniasz stan świadomości. Nie zdziw się, jeśli doświadczysz tego rodzaju odczuć – wielu ludzi doświadcza. To jest po prostu wstrząs przy dojeżdżaniu. Szybkie przełączenie się z jasnego snu do stanu jawy może cię potrząsnać. I niespodziewanym obrazem może lecieć w twoim kierunku, podczas gdy patrzysz na hipnagogiczny teatr. Możesz wrocić z doznania poza cialem (OBE) i wylądować z hukiem. Konwulsyjne szarpnięcie mięśniami może zdarzyć się, gdy zapadasz w drzemkę. W końcu ta nazwa „zapadnięcie” w sen mówi dużo!

ZMARTWIENIA I OSTRZEŻENIA

Strach przed krytyką czy porażką albo utratą statusu może wywołać uczucia zapadania się. Twoja praca jest w niebezpieczeństwie albo twoje małżeństwo jest w kłopocie. Ponieważ miałeś złe doświadczenie w przeszłości, nie masz pewności co do przyszłości, i niepokój wywołuje podobne uczucia spadania. Przerażenie może być wynikiem strachu przed lataniem samolotami albo strachu przed upadkiem z faktycznej drabiny albo klifu. Czasami przyznajesz sie do takich uczuć, a czasami nie. Tak czy inaczej twoje ciało poczuje to.

Badaczka snów, Ann Faraday śniła o upadku z balkonu w swoim nowym mieszkaniu. Po obudzeniu zbadała barierki i zauważyła, że chwieją się i wymagają naprawy. Poprzedniego dnia widziała te barierki, ale była zbyt zajęta, aby zauważyć, w jakim są stanie. W tym przypadku zauważony fakt i możliwa konsekwencja została zarejestrowana w podświadomości i wzmocniona przez sen.

PARANORMALNY REZONANS

Tragedie wahadłowców i wszelkiego rodzaju katastrofy samolotowe są śnione wcześniej, to znaczy, sny okazują sią prekognicyjne. Większość z nich okazuje się być jasnowidzącymi wizjami ze śniącym jako obserwującym całe wydarzenie z dołu. Również wierzę, że jest możliwe, aby śnić telepatycznie z punktu widzenia przerażonej ofiary.

Jednakże nie wszystkie sny psi są negatywne. Śniłam o wiszącym tandemie kilka lat, zanim stało się to prawdą. Tak samo moja siostra, która odpowiedziała na artykuł, który napisałam o przygodach z lataniem.

Kiedy byłam młodsza, miałam powtarzające się sny o tym, że jestem pasażerem samochodu, który ześlizguje się z szosy i spada z klifu. Takie odczucia towarzyszyły mi, kiedy moi rodzice zachowywali sie jak szaleni. Nikogo nie było za kierownicą.

Więc nie byłam zaskoczona, kiedy w późniejszym życiu śniłam o wpadnięciu w poślizg i przeleceniu przez 5 pasmową autostradę. Jednak to zdarzyło się po tym, jak wykonałam kawałek psychologicznej pracy, aby zmienić zaprogramowanie przez rodziców. Jestem szczęśliwa, że mogę powiedzieć, że sen nie miał nic wspólnego z problemami rodzinnymi w przeszłości. Zamiast tego następnego dnia, kiedy jechałam do domu, nadciągnęła potworna burza z wichurą i strumieniami wody zalewającymi szosę. Ponieważ chciałam dostać się szybko do domu, pozostałam na szybkim pasie aż do zakrętu i dotarłam do miejsca, gdzie ruch tworzył czasowo 5 pasm na szosie. Wtedy wróciła szybko pamięć snu. Natychmiast wlączyłam migacze i jak tylko to było bezpieczne, przejechałam na prawą stronę szosy i zwolniłam.

Uważam, że to był prekognicyjny sen. Nie, nie sprawdził się, dzięki Bogu. Nie wpadłam w poślizg, ponieważ zadziałałam, aby zmienić przyszłość i kontrolować bieg wypadków. „Byłam za kierownicą” swojego losu.

Wy również możecie. Kiedy dowiecie się, co wzbudza wasze sny o upadkach, możecie zadziałać, aby zmienić sytuację. To, co zrobicie, oczywiście zależy od tego, co pobudza takie odczucia. Oto kilka sugestii:

1. Zmień biochemię i zwyczaje spania.
2. Zwracaj uwagę na dosłowne odczucia spadania podczas dnia.
3. Zapobiegaj nierównowadze bądąc zapobiegawczym. Sprawdź opony, kup nowe buty, nowe okulary, napraw swoje domowe otoczenie.
4. Ćwicz równowagę tak, jak to robią dzieci. Spaceruj po krawężniku chodnika. Opadaj w tył na łóżko. Sturlaj sie na trawiastym pagórku. Wskakuj do kałuży.
5. Zagraj z intensywnością emocji i odczuć pozwalając sobie na ich wylanie się, potem zatrzymaj to, potem zacznij od początku. Dobrym miejscem na praktykowanie wywołania emocji jest kino, następnie wyrwij sie z czaru emocji, aby popatrzeć na teatr, następnie znowu daj się wciągnąć w akcję.
6. Tuż przed snem przerób w pełnej skali odczucia spadania, a następnie niech się rozproszą.
7. Zmień swój negatywny zestaw myślenia. Pomyśl o spadaniu nie jako o problemie, ale jako o przejażdżce w wewnętrznym parku z atrakcjami. Kultywuj poczucie humoru.
8. Naucz sie latać bawiąc sie grą wideo.
9. Na nowo wyobraź sobie swój sen o spadaniu z nowym zakończeniem.
10. Popatrz na zewnątrz zamiast do środka. Wyobraź siebie ratującego ludzi, którzy upadają. Zmień to tak, aby dotyczył innych ludzi, a nie ciebie.
11. Ćwicz w wyobraźni lądowanie
12. Wzbudź LD
13. Zastosuj obronne miary psi.
14. Wyinkubuj nowy sen, w którym staniesz twarzą w twarz ze swoimi lękam.

Najlepszym sposobem na zajęcie sie snami o spadaniu, to przekształcić lęki w zabawę, albo zapobiegać, aby takie sny się nie przyśniły. Przed pójściem spać.

sny:

sennik.pl “Sny o spadaniu lub upadku”

  1. Snilam dzisiaj stado szarych golebi podczas jedzenia na ulicy.W pewnym momencie przylecialy do mnie dwa golebie i usiadly mi na reku. Byly bardzo przyjaznie nastawione do mnie i zaczelam je glaskac po glowach.
    Co moze oznaczac ten sen?

  2. Jedej nocy śniłam o wspinaczce po ścianie. Trwało to przez chwile. Później zobaczyłam swojego prawie chłopaka, który podszedł do mnie, ja zeszłam z ściany wprost w jego raiona. I gdy tak mnie trzymał ja go pocałowałam.

  3. ukradłam pieniądze z portfela ojcu mojego chłopaka a później je zwróciłam